Javor apartmán

na Šumavě

Příběh šumavského interiéru ze starých stromů.

3+kk

designové vybavení

2 ložnice

pro vaše pohodlí

Ručně zpracovaný interiér podkrovního apartmánu vás nadchne. Zároveň je to něco, o čem se těžko píše. To je potřeba osobně zažít. Přesně o tom je rustikální apartmán přímo v centru Železné Rudy na Šumavě. Využívá prémiové materiály jako kámen, živé mechy a řemeslně zpracované prvky dřeva ze starých stromů, které už neměly sílu růst ani stát. Pořád ale mohou dělat radost a rozdávat energii při jejich obdivování. V tom je jejich síla nekonečná.


V interiéru najdete dřevěné podlahy, unikátní kusy dřevin s výraznou strukturou, které se běžně neprodávají. Původní trámy tvoří významnou součást interiéru a dodávají mu úchvatný pocit a propojení s místem, ve kterém se nacházíte. Stačí se zaposlouchat do praskajícího ohně v krbu, pustit si gramofon, vyjít na terasu a užít si výhled na celou Šumavu.


85 m²

velikost apartmánu

Střešní

terasa

s výhledem

Možnost

wellness

v rámci resortu

Příběh apartmánu Javor

Apartmán vznikl přestavbou původního podkroví hotelu Javor, na které byl designově napojen rukopisem tvůrce a majitele Míry Hejdy. Během pouhého roku odborníci na zpracování kamene, skla a dřeva otiskli šumavské hluboké lesy do každého prvku interiéru - od třívrstvé olejované podlahy přes dubový stůl z dvě stě let starého stromu až po mozaiku na stěnách.

Vybavení apartmánu

Apartmán nabízí vše nezbytné pro vaše maximální pohodlí. Javor je součástí stylového resortu, ve kterém v přízemí najdete kompletní wellness (bazén, vířivka, saunový svět), kryté garáže a výtah. Kromě klimatizace a podlahového vytápění v apartmánu je vám k dispozici kompletně vybavená kuchyně se spotřebiči AEG, vinotéka a také pračka se sušičkou. Ráno si můžete zpříjemnit italskou kávou Hausbrandt, která je zdarma po celou dobu pobytu. Pohodlný spánek zajistí špičkové italské matrace Magniflex. Krb na vodní páru, pocitové LED osvětlení interiéru, TV s Netflixem v každém pokoji a gramofon se postarají o dokonalou atmosféru pro večerní posezení. Nezapomněli jsme ani na exteriér, kde u venkovního designového ohniště nebo na terase s ohřevem si můžete vyměňovat zážitky z uplynulého dne u sklenky vína.


Kuchyně s prémiovými spotřebiči AEG
Wellness (bazén, vířivka, saunový svět)
Klimatizace a podlahové vytápění
TV s Netflixem, gramofón a WiFi
Vinotéka a italská káva Hausbrandt
Italské matrace Magniflex
Pračka a sušička
Parkování v kryté garáži a výtah
Krb na vodní páru, terasa s vyhříváním a ohništěm

Prémiové bydlení s přímým výhledem na lyžařský areál Špičák a německý Velký Javor můžete znát z oblíbeného seriálu Stavba není sen. Osmidílný televizní seriál vás provede oživením starého zdevastovaného centra Železné rudy přímo v srdci Šumavy. Najdete v něm také tipy na zajímavá místa v okolí, kterými se můžete inspirovat pro své výlety. Pro více tipů na výlet skrolujte níže.

Chcete dát ubytování jako dárek?

Jste jen krok od toho, abyste udělali radost svým blízkým.

Lokalita

Apartmán Javor je místem, kde se probudíte do dokonalé přírody. Skály, výhledy na celou Šumavu i restaurace vám budou velkou odměnou.

Okolím vedou upravené běžkařské stopy

Je zde více než 200 běžeckých stop v okolí – běžecké stopy v NP Šumava i v přilehlém Bavorském národním parku. Najdete tu 25 km sjezdových tratí. V dochozí vzdálenosti máte pod domem svah „Samoty“. Nad domem pak vlek „Nad nádražím“. Z terasy je vidět největší lyžařské centrum Šumavy „Špičák“. Všude jsou dětské lyžařské školy. 

Podmínky na lyžování jsou nejlepší dopoledne

Z ložnice je potom vidět největší středisko na německé straně „Velký Javor“ neboli „Grösser Arber“, které je vzdálené pouhých 10 minut autem. Parkování v zimě zdarma a doporučujeme manšestr hned v 8:30. 

Na letní túru za přírodními klenoty Šumavy

V létě vás také lanovka vyveze až pod vrchol Velkého Javora. Trasa se dá ale jít i jako hezká letní túra. Krásná a nenáročná procházka kolem jezera „Grösser Arbersee“ má cca 2 km. V létě lze půjčit i šlapadla. Stojí za to navštívit dvě nejznámější ledovcová jezera na Šumavě - Černé Jezero a Čertovo jezero.

Otevřené dveře na vrcholu Pancíře od spolku „We love Šumava“ - v létě jasný turistický cíl spolu s historickou lanovkou na Pancíř starou 50 let. Pozor - poslední jízda je v 15:45, ale lehkou sportovní procházkou do kopce jste tam za 20 minut. 

Děti budou jásat nadšením a vy také

Environmentální centrum – železnorudská novinka pro děti i dospělé přímo v centru. Uvidíte vše o historii Šumavy, zajímavá místa, rostliny a zvířata i např. vznik lyžování jako takového. Budova je cca 300 m od domu – v centru Železné Rudy u samoobsluhy a vstupné je zdarma. V infocentru v přízemí získáte veškeré informace o atrakcích v okolí i turistické známky. 

Vezměte s sebou na výlet své kolo

Mezi oblíbené cyklo cíle návštěvníků Šumavy jednoznačně patří Bike park Špičák včetně lyžařského areálu. Pokud kola vás až tak neberou, vydat se můžete na Prášilské jezero nebo do lanového centra Nad nádražím.

A pochutnáte si tu také

Restaurace s rozhlednou na vrcholu Pancíře je otevřena až do 20:00 a lívance s borůvkami budou sladkou odměnou. Cestou můžeme doporučit také restauraci Avalanche, která je místním gurmánským zážitkem. Zkusit můžete i např. „Belveder“ na okraji Železné Rudy.

Javor apartmán – Železná Ruda

Správce:

Karel Chanasz

606 101 145


Adresa apartmánu:

Javorská 23

340 04 Železná Ruda

Rezervace ubytování

Ceník pronájmu za celý apartmán včetně úklidu, krytého parkování, sklepa a poplatků:


Cena: 6 500 Kč/noc


Max. počet lidí: 4

Min. počet nocí: 2

Domácí zvířata: Nejsou povolena

Check-in / Check-out: 15:00 / 10:00

Parkování: Ano, kryté stání č.46

Sklep na lyže a kola: Ano, privátní

Wellness: Nutno objednat na recepci, není součástí pobytu

Apartmány snů vznikly z mých představ a snů o unikátním bydlení pro absolutním relax na horách. Jde o místa, která jsem navštěvoval jako dítě a později se sem vracel jako dospělý. Zároveň příběh těchto apartmánů vrátil život do roky chátrajících objektů. Interiér jsem navrhoval v duchu místa, ve kterém se nachází, avšak vždy jde o ručně zpracované dřevo ze starých stromů, doplněné o moderní prvky architektury a designu. O tom se můžete přesvědčit v seriálu Stavba není sen na TV Bydlení, který cestu každého apartmánů detailně mapoval.


Užijte si tady nádherný čas s nejbližšími. Přesně k tomu byly Apartmány snů vytvořeny.


Míra Hejda

majitel a designový tvůrce Apartmánů snů

Generální ředitel TV Bydlení a TV Architect